Üniversitemizde Özel Olimpiyatlar Rüzgarı Esti
Üniversitemizde Özel Olimpiyatlar Rüzgarı Esti
Erciyes Üniversitesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye işbirliği ile Erciyes Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları gerçekleştirildi. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Prof. Dr. Ahmet Bilgiç Spor Salonu’nda düzenlenen özel olimpiyat bölge oyunlarına çeşitli okullardan 150 kadar özel ve partner sporcu katıldı.

Oyunların açılış programında Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Ünsür, etkinliğin, özel çocukların sosyal hayatın içine çekilmesinde büyük önem taşıdığını kaydetti.

Ünsür, “Özel çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı mutluyuz. Ailemiz her geçen gün büyümektedir. Ortak amacımız, onlar hakkındaki ön yargıları yıkmak ve aralarında hiç fark olmadığını göstermektir. Bu çocuklarımız, kendilerine fırsat verildiğinde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyor” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında, sporun dostluk ve beraberlik olduğuna dikkat çekti.

Rektör Güven, “Spor her birey için önemlidir. Özellikle belirli bir eğitimle yapıldığında, bir yaşam biçimine dönüştüğünde, bireylere hem bedensel, hem de zihinsel olarak büyük fayda sağlar. Spor oyunları, müsabakalar, şampiyonalar, olimpiyatlar ise, spor branşlarının en üst düzeyde yapıldığı, çalışmanın, azmin, kazanmanın, başarıya ulaşma arzusunun zirve yaptığı büyük etkinliklerdir. Sportif etkinliklerde mücadele veren sporcuların tek isteği vardır,  o da en iyisini yapmak, en iyisi olmaktır. Aynı amaç uğruna bireyleri birbirine kaynaştırır. Bugün burada gerçekleştirilen özel olimpiyatlar bölge oyunları da bunlardan biridir. Atletizm ve karma futbol branşlarında gerçekleştirilecek müsabakalarda, kendileri bir o kadar değerli ve özel olan çocuklarımız, kendilerine fırsat verilip desteklendiklerinde neleri başarabildiklerini burada hepimize göstereceklerdir. Bunun yanında dünyada evrensel bir değere sahip sporun, özel çocuklarımızın sosyal hayata olan adaptasyonuna, birbirleriyle ve toplumla kaynaşmalarına büyük katkı verdiğini söyleyebiliriz. Üniversitemizde böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan, özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtirken, bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri müzik eşliğinde dans gösterisi yaptı, ardından Aydınlıkevler Anadolu Lisesi folklor ekibi, halk oyunları sergiledi.

Daha sonra özel ve partner sporcular, atletizm ve karma futbol branşlarında performanslarını sergiledi.
25 Ağustos 2017
Adres : Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ahmet Cevdet Paşa Sokağı 38039 Talas / KAYSERİ
Telefon : (0352) 438 02 13
Faks : (0352) 437 93 79
Öğrenci İşleri : (0352) 207 66 66 / 10500
E-Posta : besyoerciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu